Почав працювати єдиний реєстр медоглядів

07.09.2018

З вересня 2018 року дані про медичні профосмотрах українців зберігаються в єдиній електронній системі. Таке нововведення МОЗ впорядкує професійні медогляди і виключить можливість використання підроблених довідок і санітарних книжок.

Професійний медогляд є обов'язковою умовою роботи водіїв, людей які володіють зброєю, і декретованих осіб - вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі та ін. Нагадаємо, що зазначений контингент населення - працівники окремих професій і посад, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Професійний медогляд українці будуть проходити виключно в установах охорони здоров'я, а дані автоматично будуть відображатися в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе отримати безоплатно.

Згодом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегрований в систему «Електронний здоров'я». А вже зараз працює мобільний додаток «Медичні огляди», за допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

На сьогоднішній день до цієї роботи долучилися МВС і Мінмолодьспорт.

Створення єдиної державної бази даних медоглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров'я було передбачено в наказі від 10 січня 2017 року № 18, а з 20 червня 2018 року розпочато тестування системи і підключення до неї установ охорони здоров'я. До кінця року заплановано підключити до системи близько 3 тисяч закладів охорони здоров'я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків медоглядів на електронні. По завершенню тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов'язкова до використання всіма споживачами відповідної інформації.

Джерело:

ЮРЛІГА