[17-12-2018 15:28:13] E_WARNING (2): file_get_contents(http://blog.yurincom.com/main): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in file /home/yurincom/public_html/sme5.1/src/packages/publications/classes/web/controls/publicationcontrol.php at line 193
Спеціальні дозволи на заняття народною медициною можуть скасувати - Правові новини - Видавництво Юрінком-Інтер

Спеціальні дозволи на заняття народною медициною можуть скасувати

07.09.2018

Народні засоби не будуть трактуватися як методи профілактики, діагностики або лікування, а цілительство не визнаватиметься медичною допомогою

МОЗ повідомляє, що на засіданні Уряду схвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законів України», розроблений зазначеним відомством. Цей законопроект виключає з Основ законодавства України про охорону здоров'я статтю 74-1, що регламентує право на заняття народною медициною (цілительством) і зобов'язує МОЗ видавати відповідні дозвільні документи.

Зміни вступлять в силу після прийняття законопроекту Верховною Радою.

Народні засоби не будуть трактуватися як методи профілактики, діагностики або лікування, а цілительство не визнаватиметься медичною допомогою.

МОЗ не буде регламентувати роботу цілителів, що практикують народну або альтернативну медицину, оскільки не може гарантувати професіоналізм людей без спеціальної медичної освіти. Лікувати може тільки лікар з відповідною освітою методами доказової медицини, що може допомогти комусь не хворіти або вилікуватися.

Законопроект також передбачає заборону реклами народної медицини. У той же час мова не йде про заборону народної медицини як такої. Люди, практикуючі такі методи, зможуть продовжити свою діяльність, але народні методики будуть офіційно відокремлені від медицини, і пацієнти повинні усвідомлювати, що, звертаючись за допомогою до народних цілителів, вони не зможуть отримати якісну медичну допомогу.

МОЗ ініціювало скасування спеціального дозволу на заняття народною медициною ще в січні 2018 року.

Джерело:

ЮРЛІГА