За незаконний перетин кордону введуть кримінальну відповідальність

07.09.2018

Законопроект прийнятий в першому читанні

За перетин державного кордону особою, яка має громадянство країни-агресора, або іншою особою в інтересах країни-агресора, таким, що суперечить національним інтересам України, без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, планують передбачити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Відповідний законопроект № 7017 «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону» прийнятий на засіданні Верховної Ради 6 вересня.

При цьому для притягнення до відповідальності не матиме значення спосіб і місце перетину кордону - в пунктах пропуску або поза ними.

Якщо особа вирішить незаконно перетнути кордон повторно або в складі групи, термін позбавлення волі становитиме від 3 до 5 років.

У разі застосування такими особами зброї при незаконному проникненні в країну їх чекає від 5 до 8 років позбавлення волі.

За словами авторів законопроекту, необхідність криміналізації даного правопорушення пов'язана з випадками виявлення російських громадян на території країни, які «випадково» збилися з маршруту і загубилися на території України.

Джерело:

ЮРЛІГА