[20-01-2019 20:10:59] E_WARNING (2): file_get_contents(http://blog.yurincom.com/main): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in file /home/yurincom/public_html/sme5.1/src/packages/publications/classes/web/controls/publicationcontrol.php at line 193
Прийнято Закон про приватизацію - Нове законодавство - Правові новини - Видавництво Юрінком-Інтер

Прийнято Закон про приватизацію

19.01.2018

Закони, що регулюють питання приватизації, об'єднані в один законодавчий акт

Приватизацію держмайна врегулювали одним законом. Документом регламентовані правові, економічні та організаційні основи приватизації державного та комунального майна і майна, що належить АР Крим.

Також встановлена ​​класифікація об'єктів приватизації, визначені суб'єкти приватизації, повноваження державних органів і порядок і способи приватизації.

Дія Закону не поширюється на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків.

Об'єкти приватизації розділені на:

- об'єкти малої приватизації: єдині майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів, в тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, передані в оренду, крім єдиних майнових комплексів державних підприємств, що належать до об'єктів великої приватизації; відокремлене майно; об'єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об'єкти; об'єкти соціально-культурного призначення; пакети акцій акціонерного товариства, утвореного в процесі приватизації та корпоратизації, акції (частки), що належать державі в статутному капіталі господарських товариств, інших господарських організацій і підприємств, заснованих на базі об'єднання майна різних форм власності та розташованих на території України або за її межами, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об'єктів великої приватизації; інші об'єкти, які не належать до об'єктів великої приватизації;

- об'єкти великої приватизації: об'єкти державної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакети акцій (часток) суб'єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належить державі), вартість активів яких за даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн. грн.

Також встановлено, що приватизація земель державних і комунальних підприємств, установ та організацій регулюється Земельним кодексом України.

Приватизації не підлягають казенні підприємства та об'єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності і об'єкти права власності українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.

Відповідний Закон «Про приватизацію державного та комунального майна» (проект № 7066) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради сьогодні, 18 січня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.

Джерело:

ЮРЛІГА