[17-12-2018 15:26:27] E_WARNING (2): file_get_contents(http://blog.yurincom.com/main): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in file /home/yurincom/public_html/sme5.1/src/packages/publications/classes/web/controls/publicationcontrol.php at line 193
Рада підтримала реформу аудиторської діяльності - Нове законодавство - Правові новини - Видавництво Юрінком-Інтер

Рада підтримала реформу аудиторської діяльності

21.12.2017

Закон приводить норми національного законодавства у відповідність з нормами ЄС

Народні депутати підтримали реформу галузі фінансового аудиту. Документ визначає правові основи аудиту фінансової звітності та здійснення аудиторської діяльності, а також призводить норми національного законодавства у відповідність з нормами ЄС.

Законом уточнюється механізм фінансування Аудиторської палати (перехід на змішану модель фінансування за рахунок фіксованого внеску і змінної складової).

Також визначені вимоги до суб'єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності, в тому числі обов'язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, а також політичних партій.

Передбачено відстрочення накладення стягнень і зменшення їх розмірів в частині відповідальності аудиторів, а також відстрочка штрафів за неоприлюднення фінансової звітності разом з аудиторським висновком.

Крім того, уточнюється механізм страхування професійної відповідальності аудиторів, а саме: замість обов'язкового страхування вводиться страхування цивільно-правової відповідальності.

Законом імплементовані вимоги європейського законодавства в частині атестації аудиторів.

В цілому реформа галузі має ряд цілей, серед яких:

- підвищення рівня довіри інвесторів до фінансової звітності вітчизняних підприємств, забезпечення її прозорості та порівнянності;

- дерегуляція аудиторської діяльності;

- можливість виходу аудиторських компаній України на європейські ринки та інше.

Відповідний Закон «Про аудит фінансової звітності і аудиторську діяльність» (проект № 6016-д) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради 21 грудня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.

Джерело:

ЮРЛІГА