[17-12-2018 15:26:02] E_WARNING (2): file_get_contents(http://blog.yurincom.com/main): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in file /home/yurincom/public_html/sme5.1/src/packages/publications/classes/web/controls/publicationcontrol.php at line 193
Суддям дозволили займатися науковою і викладацькою діяльності в будь-який час - Нове законодавство - Правові новини - Видавництво Юрінком-Інтер

Суддям дозволили займатися науковою і викладацькою діяльності в будь-який час

19.02.2018

Рада суддів роз'яснює, що законодавство не містить ніяких обмежень у виконанні суддями наукової, викладацької або творчої роботи.

Також зазначається, що питання виконання суддями зазначеної роботи був предметом розгляду Конституційного Суду України. КСУ вказував, що оскільки питання меж діяльності суддів у викладацькій, науковій і творчій сферах повною мірою унормовано Конституцією, законом не можуть встановлюватися будь-які обмеження права на цю діяльність, крім випадків, передбачених ст. 64 Конституції.

У той же час, Рада суддів звертає увагу, що суддя повинен віддавати пріоритет правосуддя над усіма іншими видами діяльності, як передбачено ст. 16 Кодексу суддівської етики.

Таким чином, суддя має право виконувати викладацьку, наукову або творчу діяльність без будь-яких обмежень, якщо це НЕ шкодить інтересам правосуддя.

Також не вважається сумісництвом відрядженням судді на роботу в національну школу суддів України.

Відповідна позиція викладена в рішенні РСУ від 7 лютого 2018 року № 8.

Джерело:

ЮРЛІГА