[20-01-2019 20:09:57] E_WARNING (2): file_get_contents(http://blog.yurincom.com/main): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in file /home/yurincom/public_html/sme5.1/src/packages/publications/classes/web/controls/publicationcontrol.php at line 193
Консультації, роз'яснення, коментарі - Юридична практика - Видавництво Юрінком-Інтер

Розділ «Питання та відповіді» створений для підтримки активних зв'язків з користувачами сайту. Редакція газети «Юридичний вісник України» отримує чимало листів, в яких вміщуються різноманітні запитання, найбільше запитувачі цікавляться особливостями застосування норм цивільного, трудового, пенсійного, податкового законодавства,  процесуального захисту тощо. Інтереси користувачів сайту та читачів газети завжди є в центрі уваги юристів видавництва «Юрінком Інтер».

Процесуальне право
Программа защиты свидетелей в России. Справка

Премьер-министр Дмитрий Медведев утвердил в субботу правила переселения потерпевших, свидетелей и иных участников уголовного судопроизводства на другое место жительства в целях обеспечения их безопасности. Ниже приводится справочная информация о программе защиты свидетелей в России.

Кримінальне право
Впроваджувати новий КПК, не знищуючи рівня протидії злочинності

Головне завдання 2013 року – забезпечити впровадження вимог Кримінального процесуального кодексу у практичну діяльність і водночас не знизити рівня протидії злочинності. На цьому наголосив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка на засіданні колегії за підсумками роботи у І півріччі.

Особливості досудового розслідування кримінальних проступків

Особливості досудового розслідування кримінальних проступків

ПРО ЗАКОНОДАВЧІ ПОТУГИ ВИРІШУВАТИ УЯВНІ ПРОБЛЕМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення у сфері довкілля» від 15 листопада 2009 р. (далі – Закон) Кримінальний кодекс (далі – КК) був доповнений статтею 239-1 «Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель» та статтею 239-2 «Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах». Цим же Законом Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) було доповнено ст. 53-4 «Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром земель)».

Новий КПК та адвокат: знайти спільну мову

Навколо прийнятого Кримінального процесуального кодексу України точаться дискусії. І правоохоронні органи, і суди, і захисники називають позитивні та негативні зміни. Однак невдовзі за новим КПК таки доведеться працювати. І хто ж як не адвокати повною мірою відчують усі його новели. Тому обговорення нововведень не оминули на II-му Західноукраїнському юридичному форумі, що днями відбувся у Львові. Організатори – Всеукраїнська громадська організація “Асоціація правників України” (Асоціація правників України (АПУ) – всеукраїнська громадська організація, заснована з метою об’єднання правників для створення сильної та впливової професійної спільноти) поряд із актуальними питаннями роботи юрисконсультів, особливостями управління юридичним бізнесом та суперечностями у податкових спорах особливу увагу приділили, власне, новелам КПК. А запрошені експерти навчали колег-юристів роботі за новим Кодексом.

Інші питання
У милиции есть возможность читать переписку пользователей Skype

Регистрируясь в системе, пользователь соглашается с условиями политики безопасности, и тем самым разрешает передавать личные данные или переписку третьим лицам.

Закон про адвокатуру визначив нову роль захисника в судовому процесі

Минув місяць відтоді, як набрав чинності новий закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Поза спеціалізованими виданнями ця подія отримала дуже обмежене висвітлення. Новий закон, здається, загубився для більшості журналістів у потоці інших законодавчих нововведень, передвиборних акцій та політичних подій. А даремно, адже зміна ролі адвоката в кримінальному процесі, запроваджена новим законом, може стати одним із ключових моментів у посиленні захисту прав і свобод громадян.

Президент підписав закон, який позбавляє наглядовий орган частини повноважень

Минулого тижня українські прокурори втратили частину своїх повноважень. 21 вересня Президент Віктор Янукович підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури»

РПЦ офіційно дозволила священикам займатися політикою

Змагатися на виборах можна в разі отримання дозволу на це від церковної верхівки.

Судове право
Павло Гвоздик: «Майбутнє правосуддя – у зміні правосвідомості суддів»

Суддя Павло Гвоздик нещодавно був призначений заступником голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. До цього він плідно працював на ниві судового самоврядування, тому не з чуток знає про існуючі проблеми у вітчизняному судочинстві. Про що він і погодився розповісти в ексклюзивному інтерв’ю кореспондентці ЮВУ.

Нотаріат
Заповіти в єдиному реєстрі

Для створення єдиної системи обліку заповітів, спадкових договорів, заведених спадкових справ та виданих свідоцтв про право на спадщину міністр юстиції О. Лавринович підписав наказ про затвердження Положення про Спадковий реєстр. Наказом встановлено відповідні тарифи за реєстрацію та користування цим Реєстром.

Земельне право
Верховная Рада разрешила иностранцам покупать украинскую землю

Новым решением Верховной Рады Украины было одобрено расширение лиц, которые могут покупать землю несельскохозяйственного назначения, говорится в принятом документе.

Земля для иностранцев. Что позволяет новый закон

Иностранцам нужно позволить легально покупать землю, уверен президент Земельного союза Андрей Кошиль. Не факт, что новый закон в этом поможет

Крок до наведення порядку в земельних відносинах

7 липня 2011 року, саме на свято Івана Купала, нарешті народився такий довгоочікуваний закон. Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про Державний земельний кадастр» за авторством народних депутатів України Романа Ткача, Валерія Бевзенка і Руслана Лук’янчука. Україна, до речі, залишалася єдиною країною на пострадянському просторі, де не створено на загальнодержавному рівні земельно-кадастрової системи. Не було закону — не було і загальнодержавного кадастру. Тепер, сподіваємося, процес рушив з місця... Сьогодні наш співрозмовник — секретар Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Роман ТКАЧ поділиться своїми сподіваннями стосовно введення в дію нового закону.

Господарське право
ЯК ЗБАНКРУТІТИ ПО-НОВОМУ

У січні 2013 року набуває чинності чергова нова редакція Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі по тексту - “Закон”). Цю редакцію Закону було прийнято ще 22.12.2011, тобто рік надавався на вивчення і підготовку до запропонованих змін. А змін та новел багато, розробляються ще, вже до нової редакції, яка ще не набула чинності.

Практика бизнеса. Как уменьшить штраф АМКУ

Штрафы за нарушения антимонопольного законодательства достигают сотен миллионов гривен. Юристы объяснили, как уменьшить санкции

Реструктуризация корпоративного долга

В преддверии новой волны экономической дестабилизации, прогнозируемой на второй-третий квартал текущего года, вопрос реструктуризации корпоративного долга снова попадает в центр внимания бизнеса.

Соціальне забезпечення
Кабмин повысил пенсии с 1 марта 2013 года

Соответствующее постановление правительства вступило в силу 19.04.2013 г.

Молодые мамы будут получать соцвыплаты по-новому

Если женщина оформлена на последнем месте работы меньше 180 дней, она получит минимальную помощь

Надбавка до пенсії

Я маю звання заслуженого працівника культури. Яка встановлена надбавка таким пенсіонерам та як вона призначається?

Отримання лікарняного листка

Під час перебування у відрядженні я захворів і вимушений був перебувати у стаціонарі 2 дні. Лікарняного листа мені не видали, оскільки я не прописаний в тій місцевості, а чекати на головного лікаря для вирішення цього питання я не міг, оскільки мені було необхідно терміново повернутися додому. Натомість мені видали довідку, в якій вказувались обставини мого перебування у лікарні. Бухгалтерія відмовила мені за такою довідкою оплатити лікарняний. Чи можна якось за таких обставин отримати лікарняний лист?

Житлове право
Власників квартир можуть зобов’язати застрахуватися

05.08.2015

В Україні хочуть запровадити ще один вид обов’язкового страхування, а саме — страхування цивільної відповідальності власників (наймачів) квартир у багатоквартирних житлових будинках.

Особливості системи збору інформації про проблеми утримання житла ЖЕКами

Питання реформування житлово-комунального господарства сьогодні залишається одним з найбільш гострих. Підтвердженням того, що реформа ЖКГ відбувається вкрай повільно, є й «оцінка» Президентом Віктором Януковичем роботи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України через звільнення прем’єр-міністра Віктора Тихонова, який водночас обіймав посаду міністра ЖКГ та першого заступника міністра Юрія Хіврича.

Порядок у житлово-комунальній сфері столиці

Антимонопольний комітет України офіційно рекомендував Київській міській державній адміністрації, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державній інспекції з контролю за цінами та Національній комісії регулювання електроенергетики України вжити вичерпних заходів щодо забезпечення прозорих й обґрунтованих тарифів на комунальні послуги в місті Києві.

На межі катастрофи. Проблеми утримання ЖЕКами житлового фонду в м. Рівне

Система збору інформації про проблеми утримання будинків і прибудинкових територій, про яку вели мову в попередньому номері «ЮВУ», існує не сама для себе. Необхідність її повноцінного функціонування обумовлена потребою житлово-комунальних підприємств (ЖЕКів) вчасно виявляти та усувати проблеми, а також аналізувати й оцінювати ризики виникнення в майбутньому нових проблемних питань у сфері утримання конкретних об’єктів житлового фонду. Ми вже розповідали про існування в Рівному двох ключових підходів до завдань, які покладаються на диспетчерські служби ЖЕКів, при одному з яких вони лише приймають заявки від мешканців на усунення виявлених проблем, а при іншому – приймають заявки та контролюють їх подальше виконання. У цій же публікації спробуємо проаналізувати сучасний стан житла в м. Рівне, а також особливості відбору проблем, вирішення яких має здійснюватися швидше щодо інших. Свою увагу вкотре акцентуємо на житлі, яке обслуговують ЖЕКи.

Чи можливі альтернативи у пошуках сучасних шляхів вирішення проблем утримання багатоквартирних будинків?

У попередніх номерах «Юридичного вісника України» розповідалось про функціонування вітчизняної «комуналки» та наявні проблеми у сфері утримання об’єктів житлового фонду. Та, незважаючи на невтішний стан українського житлового фонду, «світло» в кінці «тунелю» все ж є. У цій статті ми проаналізуємо шляхи вирішення наявних проблем щодо утримання багатоквартирних житлових будинків і прибудинкових територій, які на сьогодні відображають політику влади у цьому напрямі, розглянемо можливі альтернативні варіанти розв’язання існуючої проблематики. Зокрема, зупинимо увагу не на поточній діяльності з вирішення проблем, а на заходах, що здійснюються з поглядом у майбутні перспективи.

Спадкове право
ПОДАЧА ЗАЯВИ ПРО ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ

Свого часу, за 5 днів до спливу строку для прийняття спадщини, я направила заяву про прийняття спадщини нотаріусу поштою. Нещодавно мені прийшло повідомлення, що нотаріус отримав мій лист із заявою про прийняття спадщини через 3 тижні після його відправки. Чи можна вважати, що я прийняла спадщину вчасно, оскільки лист із заявою було відправлено до спливу шестимісячного строку?

Спадкування спільного майна

Чи може особа, яка перебувала у фактичних шлюбних відносинах, успадковувати майно, нажите під час спільного проживання, за законом у першу чергу?

Подання заяви про прийняття спадщини

Нещодавно померла моя мати, заповіту вона не залишила. Я звернулася до нотаріальної контори, щоб подати заяву про прийняття спадщини, а саме частини будинку і земельної ділянки, однак нотаріус повідомив мені, що оскільки нерухомість була у спільній сумісній власності моїх батьків, то я можу подати заяву про прийняття спадщини лише за згодою мого батька, який є також спадкоємцем та співвласником половини нерухомості. Чи дійсно це так?

Прийняття спадщини після закінчення строку

Мій батько помер, а я через перебування за кордоном не зміг вчасно прийняти спадщину. Я так розумію, що зараз мені необхідно звернутися до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Яким чином відбувається розгляд такої категорії справ?

Усунення від спадкування

Нещодавно помер мій батько. Перед смертю він дуже хворів, не міг ходити, я оплачував його лікування та постійно здійснював догляд за ним. Зараз спадкоємцями є я та мій брат. Брат абсолютно не допомагав у догляді за батьком – ні особисто, ні матеріально. Чи існують підстави для усунення його від спадкування?

Адміністративне право
ВРЮ затвердила зразки скарг на суддів та прокурорів

05.08.2015

Вища рада юстиції визначила зразки скарг (заяв) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді або відповідальність стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності.

Что делать, если вас задержала охрана в супермаркете

Недавно в Киеве произошла трагедия в торговом центре - задержанный охранниками покупатель совершил убийство персонала. Управляющий партнер ЮК ОЛ&РУСТ Роман Хрустенко рассказал о полномочиях охраны супермаркетов и о действиях покупателей в случае задержания.

Затверджено порядок накладання штрафів за рекламу тютюну

Уряд конкретизував випадки, в яких на рекламодавців будуть накладатися штрафи; так, штрафуватимуть, зокрема, за створення враження, що вживання алкогольних напоїв чи тютюнових виробів або паління сприяє розв’язанню особистих проблем.

Цивільний процес
Супердешевая ипотека от власти является игрой с огнем - юристы

Если государство не выделит вовремя средства на компенсацию процентов, то обязательства автоматически перейдут на заемщика.

Коли висновок експерта є письмовим доказом

Моя машина постраждала внаслідок ДТП і я маю намір звернутися до суду з вимогою відшкодувати завдані збитки. Чи варто самостійно зробити експертизу і висновок експерта пред'явити разом з позовною заявою, чи заявити вимогу про призначення експертизи вже в суді?

Видача судового наказу

З фізичною особою було укладено договір про надання позики, однак ця позика не буда повернена вчасно. Чи можемо ми за допомогою судового наказу пришвидшити стягнення суми боргу та чи можливі ускладнення при такому способі стягнення?

Поновлення строку на подачу апеляційної скарги

Так сталося, що я через поважні причини не подав вчасно апеляційну скаргу. Яким чином поновити строк на подачу апеляційної скарги?

Оскарження дійсності статуту товариства

Чи можливо звернутися до суду з вимогою про визнання статуту товариства недійсним на підставі положень Цивільного кодексу, що регламентують недійсність правочинів?

Фінансове право. Оподаткування
О налоговой отчетности за I квартал 2013 года

C окончанием I квартала 2013 года и в процессе подготовки отчетности за этот период у налогоплательщиков начали возникать вопросы как с периодом, так и с формами налоговой отчетности, которые следует составлять по результатам I квартала 2013 года.

Затверджено новий довідник податкових пільг

Державна податкова служба України затвердила Довідник пільг № 63, в якому вказані коди пільг по сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів, викладені підстави, на яких пільга надається, а також дата, з якої пільга починає надаватися.

Усі позичальники потраплять до державного реєстру

Єдиний державний реєстр кредитних історій має стати новим інструментом, за допомогою якого банки зможуть дізнатися, чи варто довіряти клієнтам, а позичальники — переконатися, що за ними не числиться невиплачених кредитів

Сімейне право
ВС розповів про додатковий строк для прийняття спадщини

Положення законодавства про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини не застосовуються, коли спадкоємець не скористався цим правом вчасно через відсутність інформації про спадкову масу.

Парламент став на захист майнових прав дітей

ВРУ прийняла Закон, спрямований на посилення захисту майнових прав дітей, зокрема, при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна дитини.

Легалізація непосвідчених заповітів

Право на заповіт має фізична особа, яка досягла повноліття, а також неповнолітня дитина, яка набула повної цивільної дієздатності у зв’язку з реєстрацією шлюбу, актовим записом про матір чи записом про батька дитини, або якій надано статус особи з повною цивільною дієздатністю, якщо вона досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором чи зареєстрована як підприємець в установленому законом порядку.

Проблеми наших сиріт

Останнім часом почала зростати кількість дітей, усиновлених українцями. Щоб зберегти цю тенденцію, народні депутати вирішили збільшити коло потенційних усиновлювачів, тому відповідними поправками до статті 211 Сімейного кодексу України зняли віковий ценз прийомних батьків до 45 років. Відтепер літні люди можуть брати осиротілих малюків у сім’ю.

Цивільне право
Візи для громадян України

Візи для громадян України не вимагають 10 країни колишнього СРСР, Без віз можна відвідати 9 азійських країн

КСУ визнав, що статутний капітал та майно приватного підприємства є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя

25 вересня Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 19 вересня Рішення у справі за конституційним зверненням приватного підприємства „ІКІО“ щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 61 Сімейного кодексу України.

Сумма компенсаций за утерянный багаж пассажирам авиарейсов существенно увеличится

На публичное обсуждение выносится разработанный Госавиаслужбой проект приказа Министерства инфраструктуры «Об утверждении Правил воздушных перевозок пассажиров и багажа», размещенный на официальном сайте Министерства.

Регистрация прав на недвижимость по-новому: как это будет?

С 1 января 2013г. начнет действовать новый порядок регистрации вещных прав на недвижимость. В связи с этим, госрегистраторы очередной раз «повторяют» Закон, нотариусы интенсивно заняты обучением, а в Государственной регистрационной службе продолжают испытывать новый реестр.