Юрінком Інтер у НУБіП

07.11.2016

4 – 5 листопада 2016 року відбулася V міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку національного законодавства». Вона була присвячена 15-ти річчю юридичного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України. На форум прибули науковці, співробітники, друзі факультету, а також гості з Італії, Словаччини, Білорусії, Росії. У витоків факультету, як відомо, стояли: засновник школи юристів-аграрії академік Василь Янчук, а також Володимир Єрмоленко (декан 2001-2002 років), Володимир Курило (2003-2010 роки). З 2010 року факультет очолює Олена Яра. Вона відкрила конференцію.  Заступник міністра освіти і науки України Роман Греба привітав колектив зі святом та наголосив, що саме від юристів залежить, які підвалини будуть закладені у модель правової  держави. Особливо ж важливим е поєднання юриспруденції з аграрною наукою, адже від юристів залежить, чи буде захищеним український товаровиробник. Про особисте враження, яке залишилося від спогадів про дідуся – науковця з великої літери, зазначив у своєму виступі заступник міністра юстиції України Антон Янчук. «Для мене це свято хвилююче ще й тому, що одним з фундаторів факультету був мій дід академік Василь Янчук», казав він. Директор Інституту законодавства Верховної Ради України Олександр Копиленко відмітив, що цього року співпали два ювілеї: 15 років юридичного факультету і 150-річчя з дня народження видатного державного діяча Михайла Грушевського. Саме йому належать актуальні і до сьогодні слова: добре виписаний земельний закон посяде в нашій бібліотеці таке ж почесне місце, як і Шевченковий «Кобзар». Зараз, як ніколи, держава і суспільство потребують професіоналізму, в т.ч. і в галузі юриспруденції. Тому завдання факультету – підготувати таких професіоналів.  

З приємними «подарунками» завітав на свято голова ради роботодавців юридичного факультету, керівник Київської організації Союзу юристів України Віктор Ковальський. Від видавничої організації Юрінком Інтер ним було вручено книжки, журнали, газету учасникам конференції. А від імені Союзу юристів України - вручено дипломи про присвоєння звання дійсного члена Союзу юристів України Володимиру Єрмоленку і Олені Ярій, а за вагомий внесок у розбудову правової держави, зміцнення законності і правопорядку Світлану Голуб, Лілію Панькову, Юрія Шпака, Олександру Шинкарук і Олену Улютіну відзначено почесними грамотами СЮУ.  Член Вищої ради юстиції, один із провідних знавців земельного права Анатолій Мірошниченко відмітив великий шлях, який пройшов факультет за ці роки, у результаті чого перетворився на потужний освітній і науковий осередок та спинився на напрямках вдосконалення системи титулів на землю.  Долучився до численних вітань і керівник італійської делегації, почесний професор Римського університету ла Сап’єнца Франко Скока. Професор Скока представив увазі аудиторії загальний огляд основних реформ у правовій системи Італії. А його колега – науковий співробітник університету Л’аквіла Аннаріта Якопіно розповіла про спрощення і лібералізацію судових процедур. 

Учасники конференції озвучили змістовні наукові доповіді щодо розвитку практично усіх галузей права та також щодо широкого спектру особливостей застосування законодавства у сучасних умовах.

http://nubip.edu.ua/node/26251